Цікаві факти про пиво
Лікувальні властивості:
● Наші предки-пивовари визнавали, що пиво просто необхідне для життєдіяльності людини. Сучасні вчені готові з ними погодитися. І перш за все, тому що в цьому напої містяться речовини, в яких всі ми маємо потребу - вода, цукориди, білки, біоенергетичні елементи. А вміст алкоголю в пиві доволі низький. Така концентрація дає антистресовий вплив, усилює кровообіг, знижує ризик серцевих захворювань. До речі, у вісімнадцятому та початку дев'ятнадцятого століття ліки рекомендували приймати саме з пивом.
● Пиво добре вгамовує спрагу, що пояснюється змістом мінеральних речовин і вуглекислоти, що розширює капілярні судини слизистої оболонки органів травлення, чим сприяє більш швидкому надходженню рідини в кров.
● Протягом всієї історії пива в ньому відкривали нові і нові цілющі властивості. Лікарі стародавніх шумерів рекомендували полоскати рот теплим пивом для лікування зубного болю.
● Пивом розтирали ноги після далекої дороги. «Втомленим з дороги пиво, трохи підігріте, до ніг прикласти - дуже укріплює». Робилася така процедура і коням на ніч, у заїжджому дворі. І наступного дня вони будуть швидшими та довше витримають. Розтиралися пивом при подагрі.
● Чеські лікарі вважали пиво надійним засобом від холери - і, дійсно, бацили в пивному розчині гинули за декілька хвилин. Рецепт мав історичне підтвердження - спустошливі епідемії холери майже ніколи не зачіпали працівників пивоварень. Точку зору видатних чеських професорів Глави і Томайера, що бачили в пиві ліки від холери підтримав берлінський професор Кох, що довів, що «в пиві бацили холери гинуть за декілька годин, і воно не дозволяє хворобі розвиватися».
● Папоротеве пиво вживали для хворої печінки.
● Майже всі автори старовинних книг про пиво рекомендують пити його навіть матерям що годують і немовлятам, з повною відповідальністю стверджуючи, що після материнського молока пиво - сама належна для дітей їжа.
● Наші предки знали, що пиво підвищує чоловічу потенцію, «достаток природного сім'я дає». Звичайно, не всі сучасні чоловіки досвідчені в цьому, але пиво люблять практично усі. Це і зрозуміло: пиво - смачний напій, і при цьому ще і цілющий.
● Похмільний синдром полегшує пиво, тільки те що видохлося. Лягаючи спати після бурхливих узливань, знайдіть в собі сили відкрити пляшку і поставити її у холодильник. Вранці вона врятує вас від неприємностей.
● Алкоголь, що міститься в пиві, сприяє виведенню холестерину з тканин і судин прямо в печінку, де він благополучно переробляється на складові частини, після чого швидко виводиться з організму. При цьому алкоголь перешкоджає виникненню нових холестеринових бляшок - він розщеплює і виводить жир, тим самим перешкоджаючи закупорці судин. Тому сучасні лікарі при атеросклерозі рекомендують щодня випивати півлітровий кухоль пива. Наші пращури не знали, що таке атеросклероз, тому що пиво споживали регулярно. При цьому відчували себе чудово і виглядали здоровими і в тверезості, і в хмелю.
● Взагалі, при підвищеному артеріальному тиску не можна споживати алкоголь. Проте, пиво - це виключення. В цьому напої алкоголю мало, тому він істотно не впливає на кров'яний тиск. Навіть навпаки - пиво дещо знижує тиск, оскільки напій розширює кровоносні судини. До речі, пиво - єдиний алкогольний напій, що містить хмільну гіркоту, яка активізує виділення шлункового соку та пригнічує небажану дію алкоголю.
● В широкому побуті пиво використовували при урологічних захворюваннях. Допомагає пиво від ниркових хвороб і від хвороб сечового міхура, нормалізує процес сечовиділення. В середні століття пиво вживали для вигнання каміння з нирок. В пиві містяться кальцій і магній в співвідношенні 1:3. Саме в такому співвідношенні ці мінерали перешкоджають утворенню каміння не тільки в нирках, але і в жовчному міхурі.
● Пиво підвищує апетит і тренує серце, тому два-три кухлі пива в день - добрий спосіб забезпечити себе від таких захворювань, як серцева недостатність, інфаркт. та і від інших хвороб серцево-судинної системи. «Пий пивце - стане на серці легко!» - вважали наші пращури. І за серце не хапалися. Пиво душу молодило, а серце раділо всьому найпростішому. Тому, якщо бажаєте нерви заспокоїти, не вдавайтеся до антистресового зілля, а краще випийте пиво, і бажано свіжезваренного. При серцебитті рекомендується лавандове і гвоздикове пиво. Є думка, що в алкоголі присутній ліпопротеїн у високій концентрації або, як його ще називають, «добрий холестерин», який виконує важливу функцію очищення кровоносних судин від шкідливих відкладень. Американські учені прийшли до висновку, що у тих, хто вживає щодня одну-дві дози алкоголю (13,2 г спирти або 330 г пиво) знижується ризик серцевого нападу на п'ятдесят відсотків.
● Знаменитий лікар Парацельс (1493-1541 рр.) лікував пивом хвороби печінки і захворювання дихальних шляхів, причому для кожного захворювання рекомендувався особливий сорт. Він виписував тепле пиво, яке, на його думку, перетворювалося усередині людини в кров. При кашлі рекомендували пити пиво з шавлії, воно допомагало і від гудіння у вухах. Пиво полегшує нездужання при астмі і задусі, а також приносить здоровий і міцний сон. Існують народні рецепти для лікування простудних захворювань, використовуючи пиво. Наприклад, ложка меду на кухоль підігрітого пива - і простуду як рукою зніме. Існують і інші рецепти, всі вони на базі гарячого або підігрітого пива з додаванням яйця, а також гвоздики, кориці. Від ангіни добре допомагає наступний рецепт: Пити гаряче (але не пекуче) сусло протягом двох тижнів. Хворобу як рукою зніме. Більш того, після такої профілактики ангіна надовго залишить вас.
● Пиво містить рослинні і крохмальні з'єднання, які сприяють травленню і нормальному виділенню шлункового соку. Вермутове пиво призначали для лікування селезінки і шлунку. Пиво укріплює і розігріває шлунок. Особливо рекомендували пиво при недоїданні та розладах травлення.
● Пиво виводить з організму канцерогенні речовини і знижує ризик захворіти раком. Дослідження японських учених показали, що регулярне вживання пива здатно понизити ризик захворювання в 2-3 рази. Можливо, тому в останні десятиріччя пиво стало в Японії національним напоєм. До речі, абсолютно точно встановлено, що пиво виводить з організму солі алюмінію, а жодна інша рідина на це не здатна.
● Пиво прискорює обмін речовин в організмі, сприяє омолоджуванню кліток. Як показує досвід, люди, що регулярно вживають пиво (в помірних кількостях), старіють значно повільніше, ніж ті, хто пиво не п'є. Геронтологи вважають, що 1-2 кухлі пива в день уповільнюють старіння організму.
● В лазні пиво ллють на розжарене каміння. Це роблять тому що пивна пара дуже корисна, як для шкіри, роблячи її більш шовковистою, так і для всього організму. До речі, пивні ванни здатні відрегулювати потовиділення. Якщо ви сильно потієте, то додайте в теплу ванну пляшку пива і трохи полежте.
● Маски з пива вважалися панацеєю для старіючої шкіри. «Пиво здатне кров доброю робити і тілу надію давати, здорову шкіру або колір привабливий тілу додає». Жінки мазали собі груди пивною піною - таким чином шкіра ставала надзвичайно ніжною. А ось порада стародавніх медиків жінкам, у яких груди невеликі і плоски: «Пити пиво під час їжі і після, залишити верхову їзду, три рази на день ретельно масажувати груди з пивом». Курс лікування, як правило, давав прекрасні результати!
● Використовують пиво і в косметології. Різні маски і креми на його основі сприяють розгладженню зморшок. Наприклад, жовткова маска - яєчний жовток збивається в пиві, і суміш наноситься на обличчя.
● Кращий засіб для укладання волосся, яке було відоме нашим прабабусям, це пиво. Всім відомі пивні шампуні, які дають такий же ефект, як шампуні з кондиціонерами, але при цьому ще благотворніше впливають на волосся. А якщо пиво нанести на деякий час на волосся, до них повернеться здоровий блиск, еластичність, припиниться їх випадання. Після лазні добре обполоснути волосся теплим пивом. Від цього вони стануть міцними і пружними. Особливо корисно тим жінкам, у яких волосся тонке і які люблять укладати волосся у високі зачіски. Укладання робиться на чисте вологе волосся. Для укладання знадобляться фен і масажна щітка, краще маленька. Волосся змочують пивом, щоб зачіска краще трималася. Потім накручують волосся на щипці тонкими пасмами. В кінці оформляють чубок. Після завивки волосся потребує особливого догляду. Щоб вони не втрачали природного блиску і не сіклися, їх треба мити дощовою або кип'яченою водою. Після миття волосся корисно полоскати пивом, розведеним порівно з гарячою водою. Всі вище перелічені цілющі властивості пива, на перший погляд, можуть здатися фантастичними. Проте все це можна пояснити. Пиво надає свою лікувальну дію, завдяки властивостям тих речовин, які використовуються при його приготуванні. Вони містяться вдосталь у хмелі, ячмені, пшениці, дріжджах та ін. біологічно активних речовинах - вітамінах, мінералах, амінокислотах, ферментах, які дійсно можуть надавати цілющу дію при різних захворюваннях. І в цьому переконалися багато хворих, яким саме пиво принесло зцілення.
Цікаві факти:
● Найстарішою пивоварною компанією вважається німецька «Вейхенштефан» у Фрейзінге поблизу Мюнхена. Вона заснована в 1040 р.
● У стародавньому Вавілоні існував звичай: після весілля тесть протягом місяця безкоштовно поїв молодого чоловіка своєї дочки пивом.
● Треба сказати, що у Вавілоні пиво було чудової якості: пивовар відповідав своїм життям за дотримання технології. Справедливий вавілонський суд йшов назустріч виготівникові, що провинився. Він міг сам вибрати вид страти: або пити своє пиво до тих пір, поки не впаде як мертвий, або втопитися в бочці неякісного напою.
● Чехи подарували світові перший музей пива і перший підручник у пивоварній справі.
● «Найбільш п'ючою нацією в історії людства» називали історики перших європейських поселенців в Австралії.
● За часів Радянського Союзу любителі пива носили з собою презервативи. Цей звичай увійшов до життя тому, що пиво на розлив купити можна було тільки випадково. Оскільки носити з собою скляну тару було проблематично, людей виручали «гумові вироби». У кожен з них входили близько трьох літрів пива.
● Після кухля пива міцністю 6 градусів не рекомендується сідати за кермо протягом 45 хвилин.
● Студент Оксфордського університету Том Боудер, прийшовши на іспит, вимагаючи безкоштовний кухоль пива. Про те, що в давнину існував такий закон, він дізнався з книг по історії. Кухоль пива Боудер отримав, проте його тут же оштрафували, оскільки він порушив такий же старовинний закон: прийшов на іспит без шпаги.
● Три пивовари з міста Бертон-на-Тренті (Британія) перетнули Ла-Манш на пивній бочці, до якої був прироблений мотор.
● Працівники діамантових копалень Сьєрра-Леоне роздивляються коштовні камені, опустивши їх в пиво. Саме воно здатне показати всі достоїнства і недоліки алмазів.
● Найбільший пивний кухоль з кришкою виготовлений фірмою «Селангор Пьюта» в Малайзії у 1985 році. Його висота 198,7 сантиметри, місткість - 2796 літрів.
● Знаменитий Закон чистоти пива, виданий в Німеччині в 1506 році, свідчив, що компонентами пива можуть бути тільки вода, ячмінь і пшениця.
● Учені Мюнхенського інституту пива науково довели, що літр нефільтрованого пива вдесятеро кориснишій, ніж літр молока.
● Міністерство охорони здоров'я Швеції офіційно внесло пиво до списку антидепресантів.
● «Великий бак для пива» - так називав себе шеф-кухар Мідером з чеського міста Острава. Щодня він заливав в себе не менше вісьмома літрами пива. Одного разу в Японії він випив десять з половиною літрів пива за три хвилини. Цей рекорд тримався дванадцять років.